Kodėl verta rinktis Biodujų jėgainę?

Nes...

  • tampate energetiškai nepriklausomas

  • gaunate paildomą pajamų šaltinį

  • išnaudojate visas atliekų srauto galimybes

  • prisidedate prie tvarumo

  • paprastas prižiūrėjimas

ENERGY FROM MANURE

Kaip tai veikia

Šviežias mėšlas yra tiekiamas tiesiai į saugyklą, kurioje jis yra maišomas pastovioje temperatūroje (39-42°C), o anaerobiniai organizmai gamina metano dujas, kurios yra nukreipiamos į konteinerį. Ten išfiltruojame sierą ir naudodami vidaus degimo variklį bei generatorių gaminame energiją, šilumą. Po fermentacijos digestatas būna skystesnis, todėl idealiai tinka laukams ir pievoms tręšti.

Ko jums reikia?

  • Ne mažiau kaip 1500 m³ srutų per metus;

  • Laisvo 200 m² ploto;

  • Šviežio mėšlo.

Digestato nauda

  Fermentuojant mėšlą gaunama ne tik energija. Fermentuotas mėšlas tampa digestatu, labai turtingu produktu.

     Digestatas yra ne tik patobulintos trąšos. Jis mažiau skleidžia kvapą, o atskirtas į kietą ir skystą frakciją, kietoji frakcija puikiai tinka naudoti kaip kraikas, o skystoji frakcija yra puiki azoto nuėmiklio žaliava.

Digestato ir srutų skirtumas

  Yra aiškus skirtumas tarp srutų ir digestato, ypač netrukus po panaudojimo, kai digestatas į dirvą išskiria daugiau nitratų. Su maždaug 30 % mažiau organinių medžiagų ir sausos masės nei srutose, digestatas išlaiko panašią bendrą maistinę vertę, tačiau turi didesnį lengvai prieinamo mineralinio azoto santykį. Dėl to tiesiogiai įsisavinamo azoto kiekis padidėja maždaug 20 %, palyginti su srutomis. Tačiau likusi organinė digestato medžiaga vis tiek gali lėtai išskirti azotą, o tai gali labai prisidėti prie azoto tiekimo vėlesniais sezonais, ypač po pavasario.

Mažesnis kvapas – laimingesni kaimynai

  Dėl lakiųjų riebalų rūgščių skaidymo digestatas turi daug mažiau būdingo mėšlo kvapo.

  Daugelis mūsų klientų pastebėjo šį teigiamą šalutinį poveikį, kuris sulaukė palankaus kaimynų vertinimo.

  Kartais teigiama, kad digestatas smirda, tačiau tai dažniausiai susiję su dideliais bendrojo virškinimo įrenginiais, į kuriuos dedama tokių produktų kaip glicerinas ar prekybos centrų atliekų mišinys.

  Pridėjus šių energijos turtingų šalutinių produktų, įvyksta priešingas efektas – lakiųjų riebalų rūgščių kiekis padidėja, todėl atsiranda stipresnis kvapas.

Bio kraikas

  Bio kraikas – tai atskirtas mėšlas, kurį galite naudoti melžiamoms karvėms guoliavietėms.

  Bio kraiką gaminama naudojant mėšlo separatorių, kuris atskiria skystąją ir kietąją frakcijas. Kieta frakcija yra bio kraiko pagrindas. Ji yra ideali karvėms, nes yra pakankamai sausa. Dėl to infekcijos rizika yra mažesnė, palyginti su kietesniais paviršiais. Be to, tai prisideda prie tvarumo, nes perdirbate savo ūkio mėšlą.